S horolezci ke skále

Trochu jsem polevil ve frekvenci přidávání příspěvků, protože jsem začal chodit na španělštinu. Teď je však víkend, domů mi na nějaký čas přijel kamarád horolezec a vzal mě s sebou ven ke cvičné skále, kde si občas zalezou.

Byl jsem rád, protože města začínám mít pomalu dost. Drží mě tu ještě chvíli právě ta španělština. Potřebuju se dostat trochu na venkov. Město je obklopeno ne moc pěknými lokalitami, některé jsou však i přímo v centru (Panecillo). Sociální rozdíly jsou tu velké a oblastí plných polorozpadlých či různě poslepovaných domů s ulicemi plných špíny je tu poměrně hodně. Ta v příspěvku La Mitad del Mundo patří ještě k těm průměrným. Pohybovat se zde jako cizinec není bezpečné a místní mi to potvrzují. Kvůli toulavým psům i nevyzpytatelným lidem. Dnes kus za městem bylo patrné, že zde lidé žijí už trochu jinak. Přece jen se víc starají sami o sebe a nějak kolem kultivují prostředí a tím snad i sebe. Ne moc, trochu. Nemluvil jsem s nimi, ale celkově prostředí působilo přátelštěji.

Pod skálou jsem strávil kus dne a okukoval, jak to lezcům jde. Vyrazil jsem i kousek do okolí – na protější kopec, ze kterého jsou vyhlídkové fotky. Bylo výborné počasí, které se však s blížícím odpolednem začalo trochu kazit. Ve městě už pršelo. Včerejší předpověď však hlásila déšť všude. Předpověď je tu něco, na co se nedá vůbec spolehnout. Kolem druhé jsme vyrazili zpět.

Les nad městem ve středu poslední fotky je velký lesopark, který mám za domem. A zase v jeho středu jsou vyhlídky, kterými se koukám sem na východ od města.

2 komentáře u „S horolezci ke skále“

 1. Ahoj tady Mirek ze Slaného.
  Právě jsem se vrátil z Guatemaly kde jsme s Káťou cestovali a studovaly Španělštinu u jezera Atitlán. Andrea mi poslala tvůj Blog.
  Vidím, že si to také moc pěkně užíváš. 😉 To lezeníčko bych si dal líbit.
  Akorát jsme nepoznali z tvého blogu, v jaké zemi se pohybuješ?
  Je to Čile ???
  Měj se krásně a přejeme hodně dalších zážitků hezkého ježíška a nový rok.
  Mirek a Káťa. 😉

  1. Ahoj!
   Ta země je Ekvádor. Napsal jsem to v jednom z prvních příspěvků. Zrovna jsem přemýšlel o aktuálnosti první strany. Přidám tam nějaké takové informace. Mějte se.
   M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *