Se smartphonem na cestách

Trochu jsem se na cesty se smatphonem připravil, zbytek dořešil na místě. Toto je seznam aplikací a webů, které jsem hodně využíval.

Používám telefon Samsun Galaxy J7 a jsem zcela spokojen. Pro cestování jsem si pořídil zavírací pouzdro s možností složení jako stojánek. Na displeji mám ochranné sklo Nillkin, které je nejlepší co jsem kdy měl.

Aplikace

Mapy.cz se staženými offline mapovými podklady jsou pro mě naprostá jednička. Hodně záleží právě na mapových datech, která zde v Ekvádoru sedí perfektně. Obdobně mi fungují po Evropě a mám zprávy o stejně dobré funkci v Japonsku. Jsou dábelsky rychlé v zobrazení i změně měřítka a obrovskou výhodou je jejich základní princip založený na vektovém generování zobrazení map. To je zřejmé při porovnání třeba se systémem BackCountry Navigator, který sice nabízí zajímavé funkce, ale fixní mapy jsou flexibilní asi jako kámen.

Jedinou drobnost bych mapám.cz vytknul a tou je míra detailů při oddálení mapy. Velice rychle se ztrácejí drobné silnice a osady a tím i přehled. Projeví se to hlavně v řídce obydlených oblastech a určitě to bude záviset i na rozlišení použitého zařízení.

Překladač Google instalovaný v mobilu. Pokud má přístup k netu, funguje docela dobře. Offline však vymýšlí občas takové věci! Pocity mám tedy smíšené, přesto mi pomohl mnohokrát dorozumět se s místními.

WhatsApp je jediný komunikátor, který používám. V Ekvádoru je obrovsky populární. Používají ho tu snad všichni a operátoři dávají na tento způsob komunikace speciální přídavek dat navíc. Pro místní komunikaci jsem jej využíval často, daleko častěji však pro komunikaci s domovem ať už psanou, obrázkovou nebo hlasovou.

Bez této aplikace bych musel být pro psaní blogu online a to by bylo dost nepraktické. Funguje dobře a jednoduše.

Nedovedu si představit psaní blogu s mnoha fotkami bez této praktické aplikace. Fotky jsou pro web nesmyslně velké jak rozměrem, tak množstvím dat. Za pár korun jsem si zakoupil placenou verzi, která umožňuje dávkové zpracování.

Když o tom tak přemýšlím, tak je to z aplikací asi všechno. Předpovědi počasí tu moc nefungují, takže na ně občas mrknu rovnou na web, webový prohlížeč používá každý, jaký se mu líbí a stejně tak přístup ke cloudovým úložištím typu Dropbox, GoogleDisc nebo OneDrive.


Weby

Booking.com byl pro mě při cestování stránkou číslo jedna. Při hledání ekonomického ubytování dával lepší výsledky než Airbnb.com. Záměrně jsem nepoužil jeho mobilní aplikaci, která je neobyčejně vlezlá, žere baterii, data a nepřináší žádné výhody.

Jak už jsem psal, předpovědi počasí tu moc nefungují, nepoužíval jsem speciální aplikaci, jen jsem občas mrknul na Meteoblue.com. Jejich multimodel je úžasný. 🙂

Několikrát mi pomohl tripadvisor, když jsem hledal podrobnosti o některých místech, případně ubytování.

Ostatní bylo takové to všeobecné hledání na internetu, žádné speciální stránky. Seznam je tedy nakonec docela skromný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *