Časné ráno v Trinku

Do Trinkomalee, zkráceně do Trinka jsme přijeli těsně před rozedněním a po zmíněném čaji už bylo docela světlo. Nechali jsme se tuk-tukem odvézt do města (1,5 km, 150 Rs ) a pak jsme už pěšky prošli kolem jednoho zálivu (Back bay) k zálivu druhému (Dutch bay), přičemž jsme minuli výběžek země – polostrov, ke kterému se ještě dostanu.29.2 sobota
Došli jsme až na pláž, kde jsme si konečně zabrouzdali v moři. Po snídani, a krátké poradě kam dál, jsme zamířili kolem koloniální budovy námořního muzea ke kostelu Katedrále sv. Marie. Při okukování se k nám přidal místní kněz. Studoval v Itálii, navštívil i Pražské Jezulátko. Krátce a docela příjemně jsme si popovídali a vyrazili zase dál.
Teď byl našim cílem zmíněný skalnatý výběžek země mezi zálivy. Na něm je bývalá vojenská pevnost Fort Frederick, jejíž budovy jsou dodnes vojskem využívány. Na samotném vrcholu výběžku je Koneswaram Temple, jeden z pěti historických hinduistických chrámů na Srí Lance, zasvěcený Šivovi. Z vrcholu je pěkný výhled na město a zálivy, dolů na skály o které se tříští krásně čistá voda a vůbec na okolní moře, kde v dáli kotví dost velké lodě čekající na vjezd do místního přístavu. Bývají tu prý vidět i velryby. Zdejší přístav je ojedinělý hluboký přírodní záliv přirozeně chráněný před okolním mořem.
Z vršku od chrámu jsme se nechali zavézt do města na autobusové nádraží a odtud vyrazili do Nilaveli. Výběr nebyl náhodný. Z této oblasti se vyráží kousek na moře na Pigeon Island. S inspirací získanou na Booking.com jsme procházeli oblastí kde by se dalo ubytovat. Vzájemně jsme se přitáhli s Theepan’s Home – pokukovali jsme po něm a pan domácí už nám šel naproti ze zahrady dosti stranou od cesty. Místo je pěkné, nabídl velmi rozumnou cenu (1000 Rs /osoba/noc, tedy dost méně než Booking.com) – domluvili jsme se skoro hned. Protože jsme den začali velmi brzy, bylo teprve po poledni a tedy největší horko. Po noci v letištní hale a po noci hrkání ve vlaku jsme šli na chvíli spát. Vůbec jsem se pak nemohl probrat, ale moře lákalo, museli jsme vyrazit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *