Technické dopoledne a přesun směr Sigiriya

Ráno jsme vyrazili do města abysme se na něj trochu podívali a kvůli několika praktickým věcem. Podařilo se nám nechat opravit boty, vyměnit v bance eura a pak jsem ještě potřeboval opravit brýle.

4.3. středa
Brýle už jsem opravoval sám doma, ale povolily a potřebovaly zase zaletovat. Chvíli trvalo než se podařilo najít podnik, kde by měli páječku. Nakonec se však jeden objevil a v něm mladá paní. Neuměla moc anglicky, ale přece jen se mi podařilo vysvětlit, jaký nástroj potřebuju a že si to klidně zaletuju sám. Oprava se podařila a po hlavní ulici jsme dorazili zase zpět do našeho ubytování. Zabalili jsme se a připravili na cestu.

Už od večera jsme byli s panem domácím domluveni, že nás odveze tuk-tukem do obce Sigiriya, která je pod stejnojmenným skalním hradem. Nebylo to úplně levné, ale mělo nám to ušetřit čas. Už jsme měli zabaleno a chvíli jsme na něj čekali. Ukázalo se, že jel ještě do servisu, aby si nechal promazat zadní nápravu. Vyjeli jsme, ale ani přes modlitbu u Budhy cestou se nám nevyhnuly problémy. Bylo to jako když je zaškrcená hadička s benzínem. Nechal si cestou vyměnit palivový filtr. Pak to zase začalo vypadat jako rozladěný předstih. Motor neměl sílu, zakuckával se, někdy prásknul do výfuku. Mnohokrát jsme stáli. Vždy se však zase podařilo rozjet. Nakonec nás do Sigiriye dovezl k nějakým známým. Ubytování to bylo akceptovatelné úrovně i ceny. Ubytovali jsme se, osprchovali a vyrazili na obhlídku. Bylo ještě hezky a chtěli jsme být připraveni na ráno. Vycházku jsme zakončili na večeři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *