Návrat a co jsem vezl v batohu

Přílet i formality na letišti byly opět bez problémů. Nabalili jsme se do připravených teplých věcí a vyrazili ven do krásného slunného dne. Pro nás to však byl den poměrně mrazivý. Po období stráveném ve dne v noci při teplotách nad 25°C bylo 6° docela málo.

15.3. neděle
Z volné parkovací plochy se za uplynulých dvacet dní stalo oplocené parkoviště, naštěstí zatím bez brány. Auto na nás počkalo bez úhony. Vyrážíme liduprázdným městem a autoprázdnou dálnicí domů. Cestou ještě nakupujeme nějaké zásoby, ale není to nic moc, trvanlivé věci a toaletní potřeby jsou kvůli hrozbě koronaviru vyprodané. A jsme zase doma.

Co jsem si zabalil, co se osvědčilo, a co jsem vezl zbytečně
Po zkušenosti z Ekvádoru se mi balilo docela dobře. Oblečení:
2 trika merino, 2 trika bavlna, 1 triko plastové
kalhoty s odepínacími nohavicemi
plavky použitelné jako kraťasy
spodní prádlo 4 ks
ponožky 1 tenké a 1 teplé
sandále a žabky
tenká mikina a tenká nepromokavá větrovka s kapucou
sarong

Technické věci: Lékárnička (to je kapitola sama pro sebe), multitool, hůlky na chození, šnorchl, brýle pod vodu, příbor, kpz-tka. Měli jsme společnou šňůru na prádlo a kolíčky a trochu prášku. Věci na mytí, mazání proti slunci 50 pro začátek, 20 na později, repelent.

Mobil, náhradní mobil kvůli práci, v něm Vodafone dvojsimka – druhá sim se stejným číslem – hodí se po ztrátě prvního mobilu pro různé potvrzovací sms zejména z banky a pro služby navázané na konkrétní číslo. Nabíječka, handsfree / sluchátka.

Foťák s objektivem 10 – 18, bez něj si už focení nedokážu představit. Objektiv 70 – 200 jsem použil párkrát a vždy mi udělal radost. Dá se používat i jako dalekohled. Jako těžítko se ukázal objektiv Sigma 17-70, který mi přestává fungovat a fotky z něj nejsou dobré. K tomu nějaké SD karty, nabíječka a něco na čištění skla.

Nepotřeboval jsem ručník a tenkou vložku do spacáku použitelnou na spaní v teple, ale jeden nikdy neví, bez nich bych nejel.

Velmi jsme používali průvodce Lonely Planet jako zásadní zdroj základních informací.

Bezkonkurenčně nejvíce jsme použili:
Mapy.cz se staženou místní mapou v kombinaci s GPS.
Filtr na vodu Sawyer Mini montovatelný na PETku pro výrobu pitné vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *